Wierzyć w Chrystusa – znaczy pragnąć jedności…

św. Jan Paweł II

10. edycja Szkoły Ewangelizacji Młodych odbyła się jak zwykle w Nadwarciańskim Grodzie w Załęczu Wielkim. Świętowaliśmy więc mały jubileusz i być może dlatego był to „najliczniejszy” SEM. Największa grupa młodzieży przybyła z Opola, a pozostali uczestnicy to młodzież z Łodzi, Ponikwi, Stanisławia Górnego, Czerwiennego, Zawiercia i Wielunia.

Tematem SEM-u była JEDNOŚĆ. Jak mówił prowadzący część formacyjną ks. Paweł Otręba:

Jedność jest bardzo charakterystyczną cechą Kościoła. Jej szczególny charakter jest zakorzeniony w jedności Osób Boskich w Trójcy Świętej. Tymczasem świat w którym żyjemy – co więcej nawet Kościół, nosi na sobie piętno braku jedności, podziałów i rozłamów. /…/

Wpisując się w przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016, które są świętem jedności młodego Kościoła chcemy odpowiedzieć dlaczego jedność jest tak cenną wartością dla człowieka. Czym skutkuje brak jedności wśród ludzi i jakie stanowi dla nich zagrożenie? Co możemy zrobić by jedność budować i ją umacniać?”

W czasie konferencji i prac w grupach młodzież podejmowała te treści, by odpowiadać na zawarte pytania w sposób bardzo konkretny, a przesłanie o potrzebie jedności zanieść do swoich środowisk szkolnych.

Poza tym SEM był jak zwykle radosnym spotkaniem młodych i wspólnym przeżywaniem przygody. Był więc spływ kajakami, wyprawa rowerowa do „Granatowych Żródeł”, piesza wędrówka do Źródełka Obiawienia” . Nie zabrakło też nowości. Tym razem w programie pojawiły się podchody, „X-TRAKTOR, czyli mam talent od Jezusa” oraz opracowana przez wieluńskich uczniów „Szkoła Ewentualnej Mobilizacji”. Odbyła się również impreza jubileuszowa z podziękowaniami, prezentami i słodkościami. Dyplomy podziękowania otrzymali najbardziej zaangażowani opiekunowie – pani Małgorzata Walkowiak z Opola, Pani Katarzyna Rózga i Emilia Dratwa z Piotrkowa Trybunalskiego, pan Roman Majtyka z Wielunia oraz „Wujek”- Maciej Frątczak – animator młodzieżowy, opiekun grupy „semowej” na Facebooku. Miłym zaskoczeniem dla organizatorów SEM-u – ks. Pawła Otręby i Pana Dyrektora Bogusława Kurzyńskiego było piękne podziękowanie przygotowane przez uczestników, którzy i wyrazili nadzieję, że kolejne SEM-y będą realizowane jeszcze przez długie lata. Zapisy na termin czerwcowy już trwają!

Warto wspomnieć, że dwa tygodnie wcześniej ten sam program realizowany był z grupą młodzieży z Zawiercia i Wierzbia k/ Praszki.

Obsluga