Premiera: 24.10.2019. w katolickich szkołach SPSK w Łodzi (ulica Nałkowskiej 2.). Zapraszamy młodzież szkół SPSK do oglądania transmisji internetowej on line (o godz.11.00), która rozpocznie się na tej stronie.

Spektakl dedykowany jest bohaterom – walczącym o Polskę, od pierwszej wojny światowej po czasy niemal nam współczesne, głównie dzieciom. Przywołując postacie Lwowskich Orląt, Powstańców Warszawskich, Żołnierzy Wyklętych, a także dzieci z hitlerowskiego obozu koncentracyjnego przy ul Przemysłowej w Łodzi, autorzy spektaklu opowiedzą o ich odwadze, przyjaźni, cierpieniu, honorze i pogardzie śmierci, wynikającej z głębokiej wiary i miłości Ojczyzny. Idąc śladem Norwida, spróbują odpowiedzieć na pytania, które – także dziś – domaga-ją się rzetelnej odpowiedzi: Komu zawdzięczamy wolność? Czy dzisiaj Polacy – zwłaszcza młodzi Polacy – pragną budować przyszłość w zgodzie z wolnościowymi postawami i chrześcijańskimi tradycjami? Czy młodzież rozumie i podziela te postawy?

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2019