Drodzy Rodzice, Dziadkowie i Krewni uczniów, Nauczyciele i Pracownicy, Absolwenci, Przyjaciele i Sympatycy Stowarzyszenia

Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie możesz przekazać 1% swego podatku należnego za rok 2016 na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Sam zdecyduj o 1% swojego podatku i przeznacz go na rzecz dobra wspólnego, jakim jest edukacja dzieci i młodzieży, aktywizacja środowisk wiejskich.

Możesz to uczynić za pośrednictwem Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich – pozarządowej organizacji pożytku publicznego, która realizuje te cele m.in. poprzez prowadzenie 137 szkół na terenie całej Polski: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i liceów ogólnokształcących, szkół integracyjnych oraz szkół specjalnych.

Przekazując 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia nic nie tracisz, a staniesz się powodem radości wielu dzieci w Polsce, szczęśliwych z posiadania tak życzliwych i hojnych Przyjaciół, którzy pomogli zrealizować ich marzenia o dobrej szkole. Nie zniechęcaj się faktem, że 1% Twojego podatku może wynosić kilka złotych – jesteśmy wdzięczni za najmniejszy dar, gdyż wielkie rzeczy składają się z małych.

Stwórzmy wielkie grono Przyjaciół!

W intencji wszystkich Darczyńców w każdą środę, na Jasnej Górze, sprawowana jest dziękczynna Msza Święta.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich?

W deklaracji podatkowej:

  • np PIT 36 – należy wpisać: w pozycji 329 – KRS 0000044175 w pozycji 330 – przekazywaną kwotę w pozycji 331 – nazwę szkoły oraz miejscowość, w której znajduje się szkoła, którą chcemy wesprzeć w pozycji 332 – zaznaczyć to pole aby wyrazić zgodę na przekazanie swojego imienia, nazwiska, adresu oraz kwoty z pozycji 330 w pozycji 333 – dodatkowe informacje ułatwiające kontakt z płatnikiem, takie jak telefon lub email
analogicznie w innych zeznaniach podatkowych:
  • PIT 37  – w pozycjach: 137-141
  • PIT 36 L – w pozycjach: 97-101
  • PIT 38  – w pozycjach: 57-61
  • PIT 28  – w pozycjach 134-138
Wpłaty dokona właściwy Urząd Skarbowy  zgodnie z Państwa dyspozycją. Poniżej można również skorzystać z programu do wypełnienia deklaracji podatkowej on-line: